O nás

KRÁTKY PRÍBEH AKO TO CELÉ VLASTNE VZNIKLO

História 100P-ky sa začala písať ešte v povojnových rokoch, keď náš starý otec kúpil v centre Rožňavy pozemok, na ktorom vlastnoručne postavil dom pre seba a svoju rodinu, manželku a troch synov. Postupom času však dom osirel a v snahe zmysluplne využiť jeho priestory sa na istý čas premenil na potraviny, či obchod so športovými potrebami. Aj toto obdobie však pominulo a dom začal po čase chátrať. Dvaja vnuci ale prejavili k dedičstvu po starom otcovi pevné puto a rozhodli sa opätovne domu vdýchnuť život. V tom čase videli v Rožňave priestor pre podnik ponúkajúci dobré pivo a posedenie v príjemnom prostredí, a tak vznikol nápad otvoriť malú piváreň s terasou.

Prah 100P-ky prekročili prví hostia 14. septembra 2001 a odvtedy 100P-ka neustále rastie a ponúka nové priestory. Ako ďalšia v poradí bola zrekonštruovaná záhradná časť, neskôr aj s poschodovou drevenou terasou a záhradným barom, nasledovaná prestavbou pôvodnej terasy na zimnú záhradu. Na jeseň 2004 sme už našim hosťom mohli ponúknuť aj posedenie v štýlovej nefajčiarskej kaviarni situovanej v bývalej garáži a hospodárskej budove a od jari 2011 reštauračné služby potom, čo bola k pôvodnému domu pristavaná kuchyňa. Pôvodná aj novozrekonštruovaná časť podniku bola nakoniec v roku 2012 prepojená rozsiahlou prístavbou a zateplením záhradnej terasy, čím vznikol veľkorysý priestor umožňujúci organizovanie rôznych osláv, prípadne svadieb (aj to sme tu už mali).

My sme však ešte neskončili a v blízkej budúcnosti plánujeme zrekonštruovať najstaršie časti 100P-ky, pôvodný bar a zimnú záhradu. Myslíme aj na našich najmenších hostí a preto plánujeme v podkrovných priestoroch vytvoriť miesto plné hier.

Môžeme hrdo prehlásiť, že našu 100P-ku máme radi a snažíme sa neustále ju zlepšovať, preto za celých 15 rokov sa generovaný zisk z nej investuje späť do podniku a to si myslíme že je aj poznať. 🙂

Dúfame že sa u nás budete cítiť príjemne a s radosťou sa k nám opäť vrátite.
Dobrú chuť a na zdravie!

Referencie

klobuk dole… dobree to tu je…

Keď sa party vydarí.. 🙂
Je skvelé mať skvelú rodinu a skvelých priateľov… a ešte sa aj skvele zabaviť!! 20+20 PARTY vyšla ako sa partríí.. Ďakujem všetkým… a veľké Ďakujem aj 100P-ke. Miro Demény všetko ste nám pripravili skvelo… 🙂

Fajnučký obedík…

Milan Gallo

Náš tím

Naša 100P-ka bola založená už v roku 2001 a od tohto roku sa snažíme pre Vás pripravovať len tie najlepšie jedlá a k nim podávať to najkvalitnejšie pivo. Práve to je dôvodom, prečo v 100P-ke nájdete profesionálny tím odborníkov na pivo a gastronómiu.

team1.jpg
Miro
Manager
team2.jpg
Marcel
Master Chef
team3.jpg
Veronika
bartender